Dlaczego warto korzystać z doradców i pośredników kredytowych przy kredycie hipotecznym?

Decyzja o zakupie mieszkania lub domu to jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Wiąże się ona niekiedy, a raczej w większości przypadków z potrzebą uzyskania kredytu hipotecznego. Tego typu zobowiązanie zaciągane jest na wiele lat, wiąże się z licznymi opłatami i różnymi kosztami, nie tylko finansowymi. Brak odpowiedniej wiedzy, odpowiedniej ilości czasu, powoduje, że trudno nam niekiedy dobrze przeanalizować wszystkie oferty na rynku i wybrać optymalnie najlepszy dla nas kredyt hipoteczny. W takich przypadkach, a i coraz częściej z samej wygody, sięgamy po pomoc i usługi doradców kredytowych, pośredników kredytowych przy wyborze i uzyskaniu kredytu hipotecznego na nasze wymarzone gniazdko. Skorzystanie z takiego wsparcia może być bardzo pomocne. 

Kim więc jest taka pomocna osoba jak pośrednik kredytowy czy doradca kredytowy? W jaki sposób możne nam pomóc?

W branży finansowej doradca kredytowy jest osobą, która zajmuje sie kredytami, posiada wiedzę na temat udzielania kredytów, zna zasady i prawo ich udzielania, orientuje się w warunkach jakie oferują dane banki przy różnych rodzajach kredytów, w tym przypadku kredytu hipotecznego. Z praktycznego punktu widzenia doradca kredytów hipotecznych, jest często również pośrednikiem kredytów hipotecznych. Pośrednik kredytów hipotecznych pomoże w wyborze najlepszej oferty, ale i pomoże w załatwieniu wszystkich spraw związanych z jego udzieleniem. Można powiedzieć, różne nazewnictwo to samo zadanie, zorientowane na dobór i oddanie w ręce kredytobiorcy najlepszego pod różnymi względami kredytu hipotecznego (Spoglądając od strony prawnej, pośrednik kredytów musi poinformować przyszłego kredytobiorcę z jakimi bankami i instytucjami współpracuje, oraz jakie prowizje otrzymuje z tego działania).

Krótko mówiąc doradca, pośrednik kredytowy pomoże nam przejść  przez gąszcz wniosków i przepisów przy staraniu się o kredyt hipoteczny. Z jego strony możemy liczyć na:

  • przedstawienie różnych ofert banków oferujących kredyty hipoteczne,
  • doradzi w wyborze najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego,
  • pomoże złożyć wniosek o taki kredyt,
  • zadba o formalności związane z naszą zdolnością kredytową, pomoże nam zwiększyć lub wykazać taką zdolność w obszarach o których nawet nie podejrzewaliśmy, iż może istnieć,
  • doradzi w dodatkowych produktach bankowych, które będą dla ciebie korzystne,
  • przedstawi ci wszelkie wyliczenia związane z uzyskaniem kredytu hipotecznego,
  • pomoże przy kontakcie z bankiem,
  • dopilnuje wszelkich formalności związanych z uzyskaniem kredytu hipotecznego, dopilnuje wszystkich zapisów w umowach.

Kto pokrywa koszty świadczenia usług pośrednika, doradcy kredytowego przy kredycie hipotecznym?

W większości przypadków, pośrednik kredytowy za swoją pracę otrzymuje wynagrodzenie procentowe od banku w którym kredyt hipoteczny będzie zaciągnięty. Co ważne, taki pośrednik nie stoi po stronie określonego banku, a po stronie osoby starającej się o kredyt i nie ma tu ukierunkowania na określony bank. To klient na podstawie przedstawianych ofert z różnych banków wybiera, uwzględniając opinie doradcy, najkorzystniejszą ofertę kredytową.
Sumując, korzystając z usług pośrednika kredytów hipotecznych w większości przypadków otrzymujemy darmową pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Za tą pomoc będzie płacił pośrednikowi bank, w którym zdecydujemy się wziąć kredyt.

Czy kredyt uzyskany przy pomocy pośrednika kredytowego jest droższy niż ten uzyskany bezpośrednio w baku?

Na pierwszy rzut oka można by było tak pomyśleć, gdyż korzystamy z usług dodatkowej osoby przy staraniu się o kredyt hipoteczny. Jednak tak nie jest. Oferty cenowe Banków są jednolite, bez względu na to, czy pytamy o nie w placówkach bankowych czy u pośrednika. Jak już wyżej zaznaczyliśmy, pośrednik dostaje wynagrodzenie od banku, nie z naszej kieszeni, więc patrząc z naszego punktu widzenia, usługi pośrednika będące nieodpłatne, są tylko na naszą korzyść.

Których pośredników kredytowych i doradców kredytowych wybierać przy staraniu się o kredyt hipoteczny?

Pośrednik lub doradca kredytowy to też człowiek, dlatego tak bardzo ważne jest byśmy w kontaktach z takim pośrednikiem czuli się komfortowo, czuli pełne wsparcie z jego strony. Ważnym, jak nie najważniejszym elementem jest staż, długość działania takiego pośrednika na rynku. Czym dłuższe, tym większe doświadczenie, a za tym idące większe obeznanie się w tematyce kredytów.

Warto też zwrócić uwagę na opinie które wyrażają osoby, byli klienci na różnego rodzaju portalach, profilach firmy w Internecie, czy też opinie w google. Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty, możemy mieć pewność, iż taki doradca, pośrednik, będzie odpowiednio reprezentował nasze oczekiwania i stanowisko.

Podsumowując. Czy warto korzystać z takich usług?

Warto. Wskazuje za to obeznanie w przepisach i ofertach, doświadczenie branżowe, i jak by nie patrzeć własny interes pośrednika, doradcy kredytowego w tym, by nasze starania o kredyt hipoteczny doszły do skutku. Nie poświęcamy jednocześnie czasu na samodzielne poszukiwanie ofert i porównywanie ich na rynku kredytów hipotecznych oraz przygotowanie dokumentacji.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze lub uzyskaniu odpowiedniego kredytu hipotecznego w Szczecinie lub województwie zachodniopomorskim, skontaktuj się z naszym doradcą finansowym - pomożemy Ci.

Nasi Partnerzy


CFexpert Sp. z o.o.

Księcia Bogusława X 6/4
70-440 Szczecin
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: +48 530 535 298
NIP 8513178173 | REGON 321563370
KRS 0000521759

© 2020 CFexpert sp. z o.o. | ALL RIGHTS RESERVED

Projekt i realizacja: blue-point.pl