5 kroków do uzyskania kredytu hipotecznego.

Sytuacja na rynku nieruchomości jest dość dynamiczna. Pomimo ogólnoświatowej pandemii COVID-19 rynek nieruchomości trzyma się stosunkowo dobrze. Ceny faktycznie przyhamowały, jednak nie odwróciło to tendencji wzrostowej cen mieszkań. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, czas w którym się znaleźliśmy jest dość przychylny do zakupu nieruchomości, o ile oczywiście dostaniemy na jej zakup kredyt. Ceny kredytów spadły do najniższych w historii, dzięki obniżeniu stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Skoro jest to czas przychylny na zaciąganie zobowiązań hipotecznych, omówmy jak do tego przystąpić.

Czym się różni kredyt hipoteczny od innego kredytu? Kredyt hipoteczny to zobowiązanie zaciągane na konkretny cel, z którego będziesz rozliczany przez bank. Z reguły kredyt hipoteczny udzielany jest na zakup działki budowlanej, zakup domu lub mieszkania, a niekiedy na działkę i budowę domu.

Przybliżymy Ci całą procedurę w kilku krokach. A zatem:

Krok pierwszy - zdolność kredytowa
Podstawą uzyskania jakiegokolwiek kredytu jest Twoja zdolność kredytowa, a jest nią ocena bankowa zdolności jako kwota, jaką będziesz mógł spłacać miesięcznie w wyznaczonym terminie. O taką zdolność możesz zapytać się w swoim banku lub wykorzystać do tego kalkulator zdolności kredytowej - tego typu kalkulatory są ogólnie dostępne w internecie. Warto rozpatrzeć pomoc doradcy finansowego, który jest bardziej rozeznany w temacie pozyskiwania kredytów. 

O taką zdolność możesz zapytać się w swoim banku lub wykorzystać do tego kalkulator zdolności kredytowej - tego typu kalkulatory są ogólnie dostępne w internecie. Warto rozpatrzeć pomoc doradcy finansowego, który jest bardziej rozeznany w temacie pozyskiwania kredytów. 

Nasi Partnerzy


CFexpert Sp. z o.o.

Księcia Bogusława X 6/4
70-440 Szczecin
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: +48 530 535 298
NIP 8513178173 | REGON 321563370
KRS 0000521759

© 2020 CFexpert sp. z o.o. | ALL RIGHTS RESERVED

Projekt i realizacja: blue-point.pl