Decyzja w sprawie stóp procentowych.

W dniu wczorajszym zakończyło się drugie w tym roku posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej.
To właśnie na niej podejmowane były decyzje odnośnie dalszych losów stóp procentowych. Wynikiem posiedzenia jest pozostawienie na dotychczasowym poziomie oprocentowania depozytów i kredytów w NBP, tym samym stawki w bankach komercyjnych powinny pozostać bez zamian.


Główna stawka będzie nadal wynosiła 0,1 procenta, stopa kredytowa 0,5 procenta, a oprocentowanie środków w NBP lokowanych przez banki komercyjne utrzymuje się na poziomie 0 procenta. Decyzje te odnoszą się do banków i ich obowiązują, jednak przekłada się to na klientów banków komercyjnych. Z ich punktu widzenia oprocentowanie kredytów i pożyczek i lokat nie powinno ulec zmianie.

Z tej decyzji nie mogą być w dalszej części zadowolone osoby trzymające fundusze, oszczędności w banku. Ich oczekiwania na wyższe odsetki od oszczędności pozostaną na dotychczasowym poziomie. Za to zadowoleni będą w dalej osoby spłacające kredyty, w tym kredyty hipoteczne, ich zobowiązania pozostaną na dotychczasowym poziomie.

W najbliższym czasie nie przewiduje się zmiany stóp procentowych, pomimo pojawiających się coraz lepszych danych mikroekonomicznych.

Nasi Partnerzy


CFexpert Sp. z o.o.

Księcia Bogusława X 6/4
70-440 Szczecin
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: +48 530 535 298
NIP 8513178173 | REGON 321563370
KRS 0000521759

© 2020 CFexpert sp. z o.o. | ALL RIGHTS RESERVED

Projekt i realizacja: blue-point.pl