Dopłata Rządowa do oprocentowania kredytów.

Będą dopłaty do oprocentowania do kredytów. Bank Gospodarstwa krajowego uruchamia Fundusz Dopłat do Oprocentowania, tym samym przedsiębiorcy, którzy posiadają kredyt obrotowy będą mogli skorzystać z dopłaty do odsetek tego kredytu. Warunkiem ubiegania się o dopłaty jest złożenie wniosku w baku, w którym posiada się kredyt, a sam bank ma podpisaną umowę z BGK.

Działania te pozwolę na obniżenie kosztu kredytu obrotowego, przedsiębiorca będzie miał do spłaty tylko cześć odsetek należnych bankowi z tytułu udzielenia kredytu. Co ważne, nie ma znaczenia wielkość firmy przy ubieganiu się o dopłaty. Tego typu wsparcie będzie udzielane do końca 2020 roku.

Jak czytamy na stronach BGK:

  • Fundusz dopłaci do oprocentowania kredytów obrotowych
  • BGK pokryje część odsetek kredytu maksymalnie na 12 miesięcy
  • Wsparcie z Funduszu Dopłat do Oprocentowania dotyczy wyłącznie odsetek kredytu
  • Mikro-, małe i średnie firmy otrzymają dopłatę do oprocentowania w wysokości dwóch punktów procentowych, a duże jednego punktu procentowego
  • Banki będą udzielały kredytów z dopłatą przedsiębiorcom oraz podmiotom, które prowadzą działalność w sektorze produkcji podstawowej produktów rolnych

Dopłata dotyczy kredytów zaciągniętych przed wystąpienie pandemii COVID-19, jak i tych które zostały udzielone już podczas jej trwania. Szczegółowych informacji należy szukać na stronach własnych banków. 

Nasi Partnerzy


CFexpert Sp. z o.o.

Księcia Bogusława X 6/4
70-440 Szczecin
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: +48 530 535 298
NIP 8513178173 | REGON 321563370
KRS 0000521759

© 2020 CFexpert sp. z o.o. | ALL RIGHTS RESERVED

Projekt i realizacja: blue-point.pl